Wczytuję dane...

Pasty do zębów

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Pasty do zębów

Pasta do zębów to kosmetyk stosowany nawet kilka razy dziennie i bardziej niż wszystkie inne produkty drogeryjne wpływający na stan zdrowia. Wybór odpowiedniej pasty do zębów jest więc niezwykle ważny zarówno w przypadku dzieci, które mogą połknąć ją podczas szczotkowania, jak i w przypadku osób dorosłych. Tradycyjne produkty tego typu często zawierają w swoim składzie kontrowersyjne składniki, akumulujące się w ciele człowieka i wywołujące szereg niekorzystnych objawów. Jednym z najlepszych sposobów, aby tego uniknąć, jest sięganie po naturalne pasty do zębów, których działanie opiera się na zawartości wyciągów roślinnych, ekstraktów z ziół czy węgla aktywnego.

Czytaj więcej...

Naturalne pasty do zębów - czym się charakteryzują?

Formuły naturalnych past do zębów komponowane są w głównej mierze w oparciu o składniki pochodzenia roślinnego. Nie zawierają SLS, PEG-ów, parabenów, cukru, a niekiedy nawet fluoru, który w ostatnich latach stał się związkiem szczególnie kontrowersyjnym. Zdecydowanie nie powinien trafiać do składu past dla dzieci. Coraz częściej słyszy się również, że nie jest wskazany także dla osób dorosłych, które ukończyły 20. rok życia. Ponieważ najlepsza naturalna pasta do zębów ma nie tylko skutecznie oczyszczać i odświeżać jamę ustną, ale także chronić zęby przed rozwojem próchnicy, a dziąsła przed parodontozą, do produktów tego typu dodaje się substancje, które zastępują fluor. Najczęściej jest to w pełni bezpieczny ksylitol.

Najlepsza naturalna pasta do zębów - odświeżająca, antybakteryjna czy wybielająca?

Wybór naturalnych past do zębów jest wbrew pozorom bardzo urozmaicony i zróżnicowany. Kosmetyki tego typu produkowane są na bazie składników roślinnych pochodzących z różnych zakątków świata. Ich różnorodność przekłada się również na odmienne właściwości, dzięki czemu naturalne pasty do zębów mogą oddziaływać korzystnie zarówno na samo uzębienie, jak i na dziąsła. Istnieją pasty naturalne wybielające, intensywnie odświeżające, remineralizujące czy antybakteryjne. Bardzo ciekawy jest także wybór naturalnych smaków past - nie tylko ziołowych czy miętowych, ale również soczyście owocowych.