Wczytuję dane...

Ekologiczne tampony

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Ekologiczne tampony

Tampony to chętnie wybierany środek higieny intymnej w okresie menstruacji. Umożliwia wsiąknięcie wszelkich nieczystości oraz niewydostanie się ich na zewnątrz, co zapewnia komfort i dyskrecję w te wyjątkowe dni. Nadeszły czasy, kiedy świadomość kobiet jest znacznie większa niż jeszcze kilka lat temu. Przykładamy obecnie dużo większą wagę do swojego zdrowia i do ekologii. Wybierając kosmetyki, a także środki higieny intymnej, czytamy etykiety oraz porównujemy składy. Nie wybieramy już pierwszych lepszych produktów ze sklepowych półek. To sprawia, że producenci starają się sprostać tym oczekiwaniom, oferując biodegradowalne produkty.

Czytaj więcej...

Naturalne tampony dla zdrowia

Naturalne tampony są wykonane w 100% z bawełny organicznej. Nie posiadają żadnych toksyn ani nie są bielone chlorem. W ich składzie nie znajdziemy także syntetycznych dodatków ani barwników czy substancji zapachowych, które mogą uczulać, powodować suchość pochwy lub podrażniać strefę intymną.


Bawełna organiczna jest niezwykle chłonna, dzięki czemu na długo zachowasz uczucie suchości. Jest także przyjazna dla Twojego ciała. Przy stosowaniu tamponów z bawełny ekologicznej nie ma mowy o alergii czy obtarciach.

Ekologiczne tampony dla środowiska

Nie bez znaczenia dla środowiska jest używanie ekologicznych tamponów. W dobie zanieczyszczeń, coraz bardziej zwracamy uwagę na to, aby produkty przez nas kupowane, także środki higieny intymnej, nie zanieczyszczały nadmiernie środowiska. A tampony ekologiczne, choć oczywiście jednorazowe, są kompostowalne i biodegradowalne. Tak samo ich opakowanie jest kartonowe, gotowe do przetworzenia.


W przypadku tamponów z bawełny ekologicznej, tak samo jak w przypadku zwykłych, jest wybór rozmiarów, aby można było dostosować je do różnych potrzeb. Są wygodne w użyciu, jak tradycyjne, ale nie wpływają negatywnie na nasze zdrowie, jak one. Bądź świadoma swojego zdrowia i wybieraj produkty bez żadnych zbędnych składników i pięknych opakowań, które stanowią tylko chwyt marketingowy. Postaw na naturę, a Twoje zdrowie, a także w dłuższej perspektywie środowisko, podziękują Ci za to.