Wczytuję dane...

Ekologiczne opakowanie . Papier czy plastik?

Jednym z największych wyzwań w tworzeniu ekologicznych opakowań jest przejście z materiałów kopalnych na materiały pochodzenia biologicznego.

Ekologiczne opakowanie papierowe jest pretendentem do zastąpienia plastiku, który jest najczęstszym rodzajem zaśmiecania. Każdego roku do naszych oceanów trafia do 13 milionów ton plastiku. Problem z plastikiem polega na tym, że pochodzi on przede wszystkim z surowców kopalnych, a także z rozległego zaśmiecania, z jakim się wiąże.

Dokładniej, 95 procent wszystkich śmieci na plażach i oceanach to kawałki plastiku. Większość śmieci jest wyrzucana na ląd, ale ostatecznie trafia do oceanu przez wiatr i wodę. To nie jest zrównoważone.

Przejście na biodegradowalne, ekologiczne opakowania papierowe pozwala zapobiec dalszemu negatywnemu rozwojowi. Rozwój, który najlepiej znany jest na przykładach takich jak Wielka Plama Śmieci na Pacyfiku. Ogromna, wirująca sterta śmieci – trzy razy większa od Francji.

Musimy się zmienić

Papier kompostowalny może z wieloma zaletami zastąpić inny materiał opakowaniowy. Rozważ trwały papier z certyfikatem FSC zamiast:

Plastik – ma wyższy ślad węglowy. W wielu zastosowaniach papier może zaoszczędzić od 75 do 99 procent emisji węgla kopalnego w porównaniu z podobnym opakowaniem z tworzywa sztucznego. Nie wspominając o wszystkich niekompostowanych odpadach plastikowych.

Szkło – cięższy i bardziej kruchy materiał. Waga opakowań papierowych to ułamek wagi podobnego opakowania w szkle. To sprawia, że ​​transport szkła jest znacznie bardziej wymagający pod względem zużycia paliwa.

Metal – Wyższe zużycie energii. Energia kopalna wykorzystywana do produkcji metalowej puszki mogłaby zostać wykorzystana do wyprodukowania dziesięciu podobnych opakowań papierowych i nadal emitować mniej emisji.

Jak wygląda przyszłość plastiku?

Według Komisji Europejskiej 94% klientów zgadza się, że detaliści i przemysł powinni ograniczyć stosowanie opakowań z tworzyw sztucznych.

Możemy również zobaczyć, w jaki sposób Unia Europejska rozpoznała problemy, wprowadzając zakaz produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych w 2021 r. Kluczowy krok, aby zapobiec przedostawaniu się odpadów z tworzyw sztucznych do natury.

To zmusza producentów do ponownego przemyślenia sposobu pracy z plastikiem. Ale także na konsumentów, aby dokonali wyboru opakowania świadomego dla środowiska!

Zastąp plastik ekologicznym opakowaniem papierowym.

Rządy na całym świecie poważniej podchodzą do kwestii powstrzymania zanieczyszczenia plastikiem. Aby jednak przyspieszyć przejście na zielono – małe, średnie i duże przedsiębiorstwa na naszej planecie mogą wnieść swój wkład w redukcję, ponowne wykorzystanie i recykling.

Mamy ambicję rzucić światło na zrównoważone rozwiązanie w zakresie opakowań, które nie powoduje powstawania niezdrowych odpadów i zaśmiecania. .

Jesteśmy przekonani, że przejście na ekologiczne opakowania może być łatwe.