Wczytuję dane...

Olejki eteryczne i akcesoria do olejków

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Olejki eteryczne i akcesoria do olejków

Wielu z nas relaksuje się przy ulubionym zapachu, na łonie przyrody lub w gorącej kąpieli po całym napiętym dniu. A gdyby dałoby się połączyć te rzeczy w jeden złoty środek? Jeśli szukamy produktów, który mają zbawienny wpływa na nasz samopoczucie, pomagają pozbyć się stresu, a jednocześnie stymulują zmysły i pozwalają na kontakt z naturą, olejki eteryczne z pewnością są tym, w co koniecznie powinniśmy się zaopatrzyć. W naszej ofercie znajdują się ekologiczne olejki eteryczne, które wyciszają oraz relaksują.

Czym są naturalne olejki eteryczne?

Olejki eteryczne to czyste ekstrakty z roślin. Są to substancje w stanie lotnym lub ciekłym, które powstały na drodze destylacji pary wodnej z części roślin takich jak jej korzenie, liście, kwiaty, owoce, kłącza, nasiona, a nawet z kory.

Czytaj więcej Materiał roślinny pozyskiwany do produkcji naszych olejków eterycznych ekologicznych pochodzi z upraw bez pestycydów.

Zdrowotny wpływ naturalnych olejków eterycznych bio

Większość olejków zapachowych do aromaterapii jest stosowana jako uzupełnienie leczenia konwencjonalnego lub w celach odprężających. Wykazują one bowiem działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, a nawet przeciwbólowe czy wykrztuśne. Olejki eteryczne naturalne według opinii specjalistów posiadają także właściwości terapeutyczne, co sprawia, że mogę być stosowane w walce z bezsennością, migrenami, poprawiają koncentrację uwagi czy wpływają na poprawę samopoczucia w stanach depresyjnych.

Jak stosować nasze olejki eteryczne?

Aby móc w pełni rozkoszować się zapachem oraz uwolnić zdrowotną moc olejków do aromaterapii, istnieje kilka sposobów na ich użycie:


– gorąca kąpiel – nic nie koi zmysłów lepiej niż zanurzenie się w ciepłej wodzie z dodatkiem ulubionego aromatu. Wystarczy dodać do gotowej kąpieli kilka kropli olejku eterycznego, który ma działanie relaksujące lub uspokajające. Olejki w wodzie sprawią także, że skóra będzie gładka i napięta.


– kominek do aromaterapii – najpopularniejszy sposób, na uwolnienie lotnej esencji zapachowej olejków, to użycie ich w kominkach, w którym ciepło z podgrzewacza sprawi, że aromat będzie unosił się w całym pomieszczeniu.


– nawilżacz do powietrza/ dyfuzor - jeśli dysponujemy takimi akcesoriami, wystarczy dolać kilka kropli olejku eterycznego do nawilżacza bądź dyfuzora. Mgiełka wodna lub zapachowe patyczki nasycone aromatem olejków sprawią, że zapach utrzyma się na długo w powietrzu.


– masaż – olejki, które mają silne właściwości zdrowotne, można stosować także bezpośrednio na skórę podczas masażu. Zawarte w nich lecznicze substancje wnikają wtedy głęboko w tkankę, dostając się do krwioobiegu i docierając do całego ciała.


W naszym sklepie znajdziesz rozmaite zapachy naturalnych olejków eterycznych bio, których woń możesz dobrać w zależności od swoich potrzeb. Oferujemy także akcesoria do olejków, takie jak na przykład dyfuzor ultradźwiękowy, które pomogą Ci cieszyć się pięknym i trwałym zapachem naszych ekologicznych olejków eterycznych. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zróżnicowanym asortymentem w wyjątkowo atrakcyjnych cenach na naszej stronie.