Wczytuję dane...

Kaszki dla niemowląt

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Kaszki dla niemowląt

Kaszka to jeden z pierwszych produktów podawanych przy rozszerzaniu diety niemowlęcia. Jest to lekkostrawny i smaczny posiłek, który można przygotować w kilka chwil. Jeśli Twoje dziecko niedługo rozpocznie przygodę ze stałymi pokarmami, warto sięgnąć po ten produkt, ponieważ cieszy się on bardzo dobrymi opiniami.

Jakie zdrowe kaszki dla dzieci wybrać?

Dobre kaszki dla niemowląt powinny zawierać naturalne składniki pochodzące ze zbóż. W ich składzie mogą znaleźć się również owoce, amarantus czy witaminy. Produkty dla najmłodszych nie powinny zawierać dodatkowych substancji, takich jak konserwanty, barwniki, aromaty, przeciwutleniacze czy emulgatory. Najpopularniejsze są kaszki: manna, jaglana, owsiana, kukurydziana, gryczana, orkiszowa i ryżowa. W ofercie naszego sklepu można znaleźć zarówno kaszki jednoskładnikowe, jak i wieloskładnikowe. Zdrowe kaszki dla niemowląt najczęściej produkowane są ze składników pochodzących z rolnictwa ekologicznego, dzięki czemu można je podawać już od pierwszych miesięcy życia. Ekologiczne produkty są gwarancją najwyższej jakości.

Czytaj więcej...

Dlaczego warto podawać zdrowe kaszki dla dzieci?

Kaszki są posiłkiem lekkostrawnym i zdrowym. Takie opinie są popularne zarówno wśród rodziców, jak i lekarzy. Nie można się temu dziwić, ponieważ kaszki zawierają wiele cennych składników odżywczych i mineralnych, potrzebnych dla prawidłowego rozwoju Twojego dziecka. W ich składzie znajduje się m.in. żelazo niezbędne w procesie rozwoju kości i zębów oraz błonnik, który reguluje pracę układu pokarmowego.

Od kiedy można podawać zdrowe kaszki dla niemowląt?

Właściwości zbożowych kaszek pozwalają na podawanie ich dzieciom już od pierwszych dni rozszerzania diety. Sposób produkcji pozwala uzyskać konsystencję odpowiednią dla niemowląt. Kaszki są doskonałym produktem nie tylko dla najmłodszych, ale również dla starszych dzieci oraz dorosłych w okresie rekonwalescencji czy problemów z układem trawiennym.

W jaki sposób podawać kaszki?

Pamiętaj, że kaszka nie musi być samodzielnym posiłkiem. Jako rodzic z pewnością docenisz szybkość przygotowywania posiłku. Większość produktów wystarczy zalać wodą, mlekiem lub mlekiem modyfikowanym. Niektóre z nich trzeba gotować, ale tylko przez 2-3 minuty. Również cena kaszek nie jest wygórowana, jedno opakowanie wystarcza na kilka posiłków. Dobre kaszki dla niemowląt to doskonały pomysł na pyszne śniadanie czy przekąskę.