Wczytuję dane...

Gumy do żucia

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  Gumy do żucia

  Klasyczne gumy do żucia, to mieszanka składników w większości wytwarzanych w laboratoriach. Oprócz tego, że posiadają mnóstwo szkodliwych dla naszego organizmu substancji, to aż strach pomyśleć ile taka drażetka musi kosztować planetę. Sam proces rozkładu trwa ok. 5 lat! Produkcja wymaga emisji wielu gazów cieplarnianych, toksycznych odczynników, które trzeba w odpowiedni sposób neutralizować (kolejny nakład surowców) oraz innych zanieczyszczeń. Ekologiczne gumy do żucia, które możesz znaleźć w tym sklepie, to wybawienie dla Ziemi i Twojego zdrowia. Cena waha się w zakresie kilku złotych, więc niskim kosztem możesz uratować siebie i innych!

  Czytaj więcej...

  Naturalnie

  Naturalne gumy do żucia wytwarzane są z surowców z certyfikowanych upraw ekologicznych. Czym one są?


  Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii można przyspieszyć proces dojrzewania roślin. W ten sposób modernistyczne uprawy zbierają kilka razy w ciągu sezonu plon. To zwiększa wydajność, a co za tym idzie zarobki. Skutki takiej uprawy są jednak bardzo poważne. Intensywne użytkowanie ziemi prowadzi do jej wyjałowienia oraz odwodnienia, a syntetyczne substancje, którymi spryskiwane są plantacje, wnikają w tkanki, które potem spożywamy. Gumy do żucia eko nie zawierają sztucznych odczynników, gdyż metody stosowane w uprawach ekologicznych są oparte na opiniach naukowców, którzy pragną dbać o dobrostan naszego globu.

  Liczy się skład

  Kolejną kwestią jest prosty skład. Guma do żucia eko zawiera same organiczne substancje pozyskiwane z roślin, a nie z laboratoriów. Nie powodują one negatywnych zmian w naszym ciele (z wyłączeniem ewentualnych alergii), ani niekorzystnie nie wpływają na stan planety.


  Biodegradowalne gumy do żucia, mają bardzo krótką listę składników. Gdyby porównać ją ze spisem komponentów zwykłej drażetki, czy ,,listka”, byłaby ona kilkakrotnie krótsza.

  Słodycz

  Słodycz w klasycznych gumach pochodzi w głównej mierze z aspartamu, czyli sztucznego słodzika. Światowa Organizacja Zdrowia przedstawiła wytyczne, co do limitu spożycia tego typu dodatków, jednak chyba nieliczna garstka osób liczy, ile dziennie przyjmuje słodzików, konserwantów, barwników, itp. Reszta ludzi nie zwraca na to uwagi, mimo że skutki takiego podejścia mogą ukazać się dopiero później, gdy będzie już za późno na leczenie bez poważnych interwencji, zamiast po prostu zmienienia diety.


  Naturalne gumy do życia eliminują także i ten czynnik, a zwiększa on podatność na choroby spowodowane nadmiernym spożyciem „ulepszaczy”.


  Gumy do żucia eko mają wspaniałe opinie i przystępne ceny. Warto je wybrać z korzyścią dla Twojego zdrowia i równocześnie kondycji naszej planety.