Wczytuję dane...

Makarony orkiszowe

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Makarony orkiszowe

Makaron jest produktem, który można wykorzystać w kuchni na wiele sposobów. Żeby zadbać o swoje zdrowie, jak najczęściej sięgaj nie tylko po smaczne, ale również zdrowe produkty. Jednym z nich jest właśnie makaron orkiszowy, który według opinii ekspertów jest jednym ze zdrowszych produktów.

Czym jest makaron orkiszowy?

Orkisz to dawna odmiana zboża pszenicznego, która ma bardzo korzystne właściwości dla zdrowia. Z orkiszu produkuje się wiele produktów – mąki, kasze, otręby, płatki, pieczywo oraz makarony. Makaron orkiszowy powstaje ze świeżo zmielonych ziaren orkiszu, ale wizualnie nie różni się od makaronów innego typu. Makaron orkiszowy występuje w formie świderków, rurek, nitek, wstążek, penne czy makaronu spaghetti. W asortymencie naszego sklepu dostępne są również makarony orkiszowe pełnoziarniste, które powstają z pełnego ziarna orkiszu. Wyróżnia je nieco ciemniejszy kolor i większa zawartość składników odżywczych w gotowym produkcie, w porównaniu do zwykłego makaronu. Przygotowaliśmy dla Ciebie również ofertę ekologicznych makaronów orkiszowych. Kupując makaron orkiszowy, otrzymujesz bezpieczny produkt, który możesz podawać bez obaw nawet niemowlętom, kiedy decydujesz się na rozszerzanie ich diety.

Czytaj więcej...

Jakie właściwości ma makaron orkiszowy?

Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę, makaron orkiszowy będzie doskonałym wyborem. Produkt ten stanowi doskonałe źródło łatwo przyswajalnego białka, dlatego polecany jest nie tylko osobom, które regularnie trenują, ale również osobom odchudzającym się i prowadzącym zdrowy tryb życia. Według opinii sportowców jest to idealny składnik potraw spożywanych po wysiłku. Dodatkowo ten rodzaj makaronu dostarcza organizmowi wielu cennych dla zdrowia witamin z grupy B, witaminę A, K oraz składników mineralnych, takich jak cynk, żelazo czy fosfor. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju makaronu jest duża zawartość błonnika, który reguluje pracę układu trawiennego. Najlepszym wyborem dla Ciebie i Twojej rodziny będą makarony orkiszowe bio, gdyż posiadają one odpowiednie certyfikaty, potwierdzające, że produkty te są pozbawione szkodliwych substancji chemicznych.

Zastosowanie makaronu orkiszowego w kuchni

Ze względu na lekko orzechowy smak makaron orkiszowy jest świetnym dodatkiem do warzyw, zup, dań mięsnych i rybnych. Makaron orkiszowy bio, który znajdziesz w naszym sklepie, będzie również świetnym składnikiem potraw wegetariańskich.