Wczytuję dane...

Naturalne kremy, balsamy i żele do stóp

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Naturalne kremy, balsamy i żele do stóp

Zadbane, wypielęgnowane stopy to nie tylko kwestia estetyki i wyglądu. To również poczucie komfortu na co dzień, jak i ochrona przed chorobami skóry. Skóra stóp jest dość wymagająca, między innymi ze względu na brak gruczołów łojowych, których działanie stanowi naturalną ochronę przed wysuszaniem i drobnoustrojami. Z kolei obecność licznych gruczołów potowych, sprawia, że skóra stóp jest dodatkowo narażona na częste, wysuszające i podrażniające działanie detergentów przeznaczonych do mycia. Dlatego postaw na naturalne kremy do stóp, które je nawilżą i zregenerują.

Czytaj więcej...

W jaki sposób pomogą naturalne kremy, balsamy i żele do stóp?

Skóra stóp ma większą skłonność do wysuszania się, a intensywnie rogowaciejący naskórek staje się twardy i trudny do usunięcia. Dzięki naturalnym kremom czy balsamom do stóp zmiękczysz nadmiernie złuszczający się naskórek i zachowasz odpowiedni poziom nawilżenia. Jeśli Twoim problemem jest mocno przesuszona, popękana skóra, którą rozpoznasz po białych warstwach naskórka w miejscu naturalnych bruzd, sięgnij po balsamy i kremy do stóp z mocznikiem. Zawarta w nich substancja znakomicie zwiąże wodę nawet w głębszych warstwach skóry. Jeśli z kolei pęknięcia stają się wyjątkowo bolesne, a nawet pojawia się miejscowe pieczenie, świetnym wyborem będą naturalne żele do stóp. Ich lekka konsystencja złagodzi dyskomfort i ukoi podrażnienia.

Dlaczego warto sięgać po naturalne kosmetyki do stóp?

Kremy czy balsamy przeznaczone do pielęgnacji stóp z uwagi na jej delikatność powinny zawierać w swoim składzie tylko substancje naturalne, czyli takie, które występują w przyrodzie, a nie są sztucznie utworzonymi w laboratorium chemicznym. Syntetyczne konserwanty, takie jak parabeny, często podrażniają, zwłaszcza gdy ich stężenie przekracza określone normy. Prosty skład zawsze okaże się lepszą opcją, gdyż takie kosmetyki w opinii specjalistów nie niosą tak wielkiego ryzyka podrażnień czy reakcji alergicznych. Właśnie takie naturalne balsamy i inne naturalne kosmetyki do stóp znajdziesz w naszej ofercie!

Czego unikać podczas pielęgnacji skóry stóp?

Rogowaciejący naskórek, twarde, szorstkie pięty, a także nieestetyczne, żółte skórki to popularny problem kosmetyczny. Wiele osób próbuje poradzić sobie z nim za pomocą mocnego ścierania naskórka tarkami i pumeksami. Gdy zabieg ten jest stosowany nieregularnie, sposobem „raz a dobrze” przynosi efekty odwrotne do zamierzonych. By tego uniknąć, zamiast stawiać na intensywne usuwanie, podstawowym krokiem pielęgnacji powinno być regularne nawilżanie skóry przy pomocy bezpiecznych i łagodnych kosmetyków. Sprawdzą się do tego wyselekcjonowane przez nas żele, balsamy czy nawet kremy do stóp z mocznikiem.

Szeroki asortyment kremów i balsamów do stóp w świetnej cenie

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz szeroki asortyment przeznaczony do naturalnej pielęgnacji skóry stóp. W korzystnych cenach nabędziesz kremy pozbawione zupełnie zbędnych, szkodliwych substancji zapachowych i barwników. Kremy i balsamy, a także żele, tworzone są przez ekspertów dermatologii, kierujących się dobrem naszej skóry, ale także i środowiska.