Wczytuję dane...

Ekologiczne podpaski wielorazowe

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Ekologiczne podpaski wielorazowe

Moda na bycie eko na stałe zagościła wśród kobiet. Chcą one nie tylko dbać o swoje zdrowie i stosować produkty naturalne, ale także pragną walczyć o wspólne środowisko. Są także coraz bardziej wymagające, jeżeli chodzi o środki higieny intymnej. Już od jakiegoś czasu widać trend do stosowania ekologicznych tamponów i podpasek, które w swoim składzie mają tylko składniki przyjazne ciału. Ich pozostałości są biodegradowalne, dlatego nie szkodzą naturze. Niektóre kobiety chcą jednak pójść o krok dalej! Coraz chętniej wybierają podpaski wielorazowe.

Czytaj więcej...

Ekologiczne podpaski wielorazowe i ich zalety

Podpaski wielorazowego użytku kształtem i wielkością przypominają te tradycyjne. Posiadają nawet skrzydełka, które pozwalają na dokładne zabezpieczenie bielizny przed wydzieliną i zsuwaniem. Składają się najczęściej z bawełny organicznej, której warstwa przylega do ciała. Co Cię pewnie zainteresuje, to ich część ozdobna, która przyjmuje różne kolory i wzory, niespotykane przy jednorazówkach. Są bardzo chłonne i przyjemne w dotyku. Podpaski takie nie uczulają ani nie podrażniają.

Jeszcze większa wartość dla dbania o środowisko

Dzięki temu, że podpaski bawełniane są wielokrotnego użytku, nie będą stanowiły odpadów. Zadbano także o ich opakowania, które są biodegradowalne. Nie ma tutaj folii ochronnej ani pasków zabezpieczających stronę przylepną jak w tradycyjnych podpaskach. A trzeba mieć świadomość, że przy zwykłych środkach higieny intymnej zużywamy ich co najmniej kilka dziennie, co przy kilkudniowej menstruacji w ciągu całego życia rodzi sporą ilość odpadów.

Pozytywny aspekt ekonomiczny

Nie bez znaczenia jest tutaj również aspekt oszczędności. Oczywiście podpaski bawełniane wielorazowe kosztują nieco więcej niż tradycyjne i dodatkowo musimy zakupić ich kilka sztuk, aby zabezpieczyć się na cały czas trwania menstruacji, ale przy odpowiedniej pielęgnacji, starczą nawet na kilka lat. Należy tylko pamiętać, aby podpaskę bezpośrednio po użyciu przepłukać zimną wodą, a dopiero później wyprać w pralce w 40 stopniach Celsjusza.