Wczytuję dane...

Naturalne esencje do twarzy

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Naturalne esencje do twarzy

W dzisiejszych czasach zadbane stanowi nie tylko symbol atrakcyjności, ale przede wszystkim zdrowia. Producenci kosmetyków nieustannie prześcigają się, by zaoferować klientom jak najbardziej konkurencyjne produkty. W ostatnim czasie popularność zyskują naturalne esencje do twarzy, które mają za zadanie wesprzeć codzienną pielęgnację skóry. Czy warto rozważyć ich zakup?

Czytaj więcej...

Czym jest esencja do twarzy?

Esencje, dzięki swoim składnikom aktywnym, pełnią funkcję nawilżającą i odżywiającą. Cenione są za swoją lekkość, przy jednoczesnej dużej ilości, skoncentrowanych składników nawilżających, które mają za zadanie zregenerować skórę. Ich podstawowa funkcja to nawodnienie cery oraz przygotowanie jej do przyjęcia pozostałych składników aktywnych z serum. Aktualnie możemy spotkać się z dwoma rodzajami tego produktu: water based, które charakteryzują się wodnistą, lekką konsystencją i stosuje się je na całą twarz oraz oil based, które są przeznaczone wyłącznie do stosowania miejscowego (np. wokół ust czy pod oczy) ze względu na większą koncentrację składników.

Jaką esencję do twarzy wybrać?

Przed zakupem warto zadać sobie pytanie, jaka esencja będzie najlepsza do naszego typu cery. Decyzję powinno się podjąć w zależności od efektów, które chce się uzyskać. Poszczególne esencje różnią się składnikami aktywnymi i spotkać w nich możemy zarówno ekstrakty roślinne, probiotyki, wyciągi, witaminy, jak i kwas hialuronowy. Idealna esencja do twarzy będzie dostosowana do naszych potrzeb, dlatego za każdym razem warto zwrócić uwagę czy dany produkt spełnia oczekiwania. W zależności od składu, esencja może zapewniać silne nawilżenie, zwężenie porów, spłycenie zmarszczek, czy nawet ożywienie kolorytu skóry. Warto oczywiście przy wyborze sugerować się naturalnym, prostym składem. Z esencji może korzystać każdy, niezależnie od wieku. Po jej nałożeniu, skóra dostaje zastrzyk energii, przez co twarz prezentuje się promiennie, a oznaki zmęczenia zostają zniwelowane.